Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Kiszona kapusta z burakami

Niepowtarzalny smak i niekwestionowane właściwości prozdrowotne wyróżniają kiszoną kapustę z burakami, która jest jednym z popularniejszych przetworów w ofercie naszego ekologicznego gospodarstwa. Zarówno kapustę głowiastą białą, jak i buraki uprawiamy na miejscu, bez sztucznych dodatków czy syntetycznych nawozów. Korzystamy z własnych przypraw bio.

Ekologiczna, kiszona kapusta z burakami cechuje się niebanalną kolorystyką i może być świetnym dodatkiem do potraw. Wykorzystuje się ją także jako podstawę surówki gotowej do bezpośredniego spożycia. Składniki mają wiele walorów zdrowotnych: wspierają pracę jelit, odchudzanie, walkę z cukrzycą czy przeciwdziałanie licznym schorzeniom. Kiszonki warto spożywać dla wzmocnienia i ochrony, m.in. dlatego, że są naturalnymi przeciwutleniaczami. Bogata zawartość cennych składników odżywczych, w tym witamin, zachęca do zmiany nawyków żywieniowych i częstego sięgania po tego typu przetwory.

Kiszenie kapusty z burakami

Wierzymy w siłę natury i tradycji, dlatego korzystamy z tradycyjnej receptury kiszenia kapusty. Wariant z burakami jest jednym z wielu możliwych. Korzystamy także ze startej marchwi i kamiennej soli niejodowanej. Składniki ubijamy – tak jak dziesiątki lat temu – w beczce. Następnie kapusta trafia do szklanych słoików. Nie pasteryzujemy produktu, aby zachować jego walory smakowe i odżywcze. Sprawdź szeroką ofertę naszego gospodarstwa ekologicznego i rozsmakuj się w regionalnych darach natury.