Sątyrz

Gospodarstwo  Ekologiczne 
PIOTR WOŹNICKI

Gospodarstwo Ekologiczne SĄTYRZ PIOTR WOŹNICKI | Telefon: +48 501 496 097 | e-mail: p.woznicki@wp.pl

Producent kapusty kiszonej

Gospodarstwo ekologiczne Sątyrz niedaleko Szczecina to sprawdzony producent kapusty kiszonej – jednego z ulubionych przysmaków Polaków. Na miejscu uprawiamy kapustę głowiastą białą zgodnie z wszelkimi standardami bio, w naturalnych warunkach. Decydując się na kiszenie, sięgamy po tradycyjną, rodzinną recepturę z wykorzystaniem startej marchwi oraz niejodowanej soli kamiennej. Często decydujemy się na mniej lub bardziej zaskakujące dodatki podkreślające unikatowy smak kiszonki, jak burak czy jarmuż.

Nasza kapusta kiszona jest ubijana w beczce i przekładana do szklanych słojów. Jako ekologiczny producent nie stosujemy pasteryzacji, aby nie zabijać cennych wartości odżywczych. Dysponujemy międzynarodowym certyfikatem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Nie tylko smakowe, ale również prozdrowotne właściwości kapusty kiszonej sprawiają, że to nieodłączny składnik tradycyjnych dań polskiej kuchni. Bogata w żelazo, witaminę C, magnez czy wapń, stanowi źródło błonnika pokarmowego, jest polecana między innymi na obniżanie poziomu glukozy i cholesterolu czy walkę ze stanami zapalnymi. Pełna antyoksydantów, wspiera pracę jelit, chroniąc wrażliwą florę bakteryjną.

Z naszej kapusty kiszonej możesz przyrządzić szereg smacznych dań, jak kapuśniak, bigos, pierogi świąteczne, kulebiak, paszteciki, rolada mięsna, kwaśnica i wiele, wiele innych. Do współpracy zapraszamy hurtownie ekologiczne ze Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i innych regionów kraju.